Rádi byste, aby Vaše dítě trávilo co nejvíce času na čerstvém vzduchu, hodně se hýbalo a bylo více odolné? Můžete se přidat 👇👇👇

Lesní miniškolička je zařízení inspirované filozofií lesních mateřských škol. Většina aktivit se odehrává venku, děti si hrají a učí se za každého počasí v lese, v přírodě, tedy v prostředí, které bylo po staletí pro vývoj dítěte přirozeným. V klidném prostředí lesa mohou děti přirozeně rozvíjet všechny smysly, hrubou i jemnou motoriku, mají možnost vnímat rytmus změn ročních období a přírodních jevů. Prostředí bez všudypřítomných hraček podporuje tvořivost dětí a přímý kontakt s rostlinami i živočichy vede děti k jejich poznání a následnému respektování i ochraně. 

Kromě každodenního pravidelného pobytu v lese se s dětmi staráme o vlastní zahrádku, vaříme v blátivé kuchyni, zpíváme, hrajeme na elementární hudební nástroje a všemožně tvoříme.

Naším hlavní zázemím je pravé indiánské týpí a tělocvična ve zděné budově areálu, včetně hygienického zázemí. V budově mají děti uložené náhradní oblečení a spací potřeby.

🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳

Pro koho je lesní miniškolička určena?

Naše miniškolička je určena dětem starším 2 let, které jsou rády venku a nebojí se ušpinit. Naše 2 průvodkyně mají na starosti vždy maximálně 8 dětí. V případě většího počtu dětí (max 12 dětí) jsou vždy přítomny 3 průvodkyně. Takto malý kolektiv umožňuje individuální přístup k dětem, bližší porozumění jejich specifických potřebám a zajišťuje velkou míru pozornosti. Práce s dětmi v lesní miniškoličce je ovlivněna ročním obdobím a aktuálním počasím, kterému přizpůsobujeme náplň činností a volíme odpovídající zázemí.

🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳

Co s sebou do lesní miniškoličky?

Vzhledem k tomu, že trávíme velkou část dne celoročně venku, je nutné, aby děti měly oblečení a vybavení odpovídající aktuálnímu počasí. Každé dítě má v zázemí miniškoličky svůj úložní prostor s náhradním oblečením, které rodiče doplňují podle ročního období, počasí a aktuálních potřeb.

Vybavení do zázemí:

  • přezůvky
  • sáček s náhradním oblečením (s přihlédnutím k ročnímu období)
  • polštářek, spacák nebo deka

Vybavení do lesa:

  • dětský batůžek s upravitelnými popruhy a hrudním pásem (pokud máte batůžek bez hrudního pásu, lze dokoupit univerzální hrudní pás např. v Decathlonu)
  • v batůžku: lahvička s pitím (v zimě ideálně termoska s brčkem, např. zde), krabička se svačinou, pěnový podsedák nebo kousek karimatky na sezení venku (např. zde), náhradní ponožky a spodní prádlo v igelitovém sáčku, pláštěnku a kapesník nebo balení papírových kapesníčků
  • pevná kotníková obuv (v závislosti na počasí i naimpregnovaná, s membránou), holinky – lze mít stabilně uschované v zázemí miniškoličky
  • funkční oblečení (především v zimním období)
  • pokrývka hlavy, v zimě rukavice

V případě velmi chladného počasí je dobré vytvořit několik vrstev, které mají zateplující funkci. Vždy je lepší obléci dítěti více tenčích vrstev než jednu silnější.

S ohledem na častý pobyt venku a v lese je obuv i oblečení vystaveno větší zátěži a může snadněji dojít k roztržení, odření, zašpinění, v případě lahviček s pitím nebo krabiček na svačinku i ke ztrátě. Je třeba mít toto na vědomí a přizpůsobit tomuto faktu jeho výběr.

Všechno vybavení prosíme na viditelném místě PODEPIŠTE nebo označte obrázkovou samolepkou se jménem dítěte, usnadníte tím orientaci průvodcům dětí i dětem samotným.

🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳

Denní režim

7:308:45  příchod dětí do školičky, volná hra a činnosti dle vlastní volby, spolupráce s průvodcem

8:459:00  ranní kruh (rituální aktivity: přivítání písničkou, protažení, tanec), zopakování našich pravidel

9.00 – 9:30  svačina, hygiena, strojení a příprava batůžků na dopolední pobyt venku

9:3012:00  pobyt venku – vedené činnosti i volná hra v okolí týpí, na hřišti, výpravy do lesa, práce na zahradě, tvoření

12:0012:30  hygiena, příprava na oběd a oběd, úklid po obědě

12:3013:00  vyzvedávání dětí po obědě, příprava na odpolední odpočinek, čtení pohádek a příběhů

13:0014:00 odpočinek, klidové aktivity pro nespící děti

14:0014:30  úklid po spaní, odpolední svačinka

14:30 – 15:30  odpolední program – volná hra, tvoření, vyzvedávání dětí a úklid

🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳

Modely docházky dětí

Nabízíme různé modely docházky dětí – jednodenní, dvoudenní, třídenní, čtyřdenní a pětidenní. Pro děti od 3 let jsou všechny varianty v podobě celodenní docházky (7:30 – 15:30). U dětí mladších 3 let lze zvolit mezi dopolední a celodenní docházkou.

🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳

Ceník pro školní rok 2023/2024

Cena je každý měsíc stejná, bez ohledu na přesný počet pracovních dní v měsíci, svátky či prázdniny, proto prosím berte přepočet ceny na den jako orientační (pro výpočet byl použit měsíc o délce přesných 4 týdnů a 20ti pracovních dnů).

Řádně omluvené dny (do 7:00 ráno omlouvaného dne), lze dle kapacitních možností školičky nahradit.

🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳

Organizace školního roku 2023/2024

Školní rok začíná v pondělí 4.9.2023 a končí v pátek 28.6.2024

Podzimní prázdniny: čtvrtek 26.10.2023 a pátek 27.10.2023

Vánoční prázdniny: sobota 23.12.2023 až úterý 2.1.2024

Jarní prázdniny (Pardubice): 11.3.2024 až 17.3.2024

Velikonoční prázdniny: čtvrtek 28.3.2024

🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳

Stravování

Děti si nosí své podepsané lahvičky s pitím, svačinku a oběd z domu. Oběd mohou mít v termoboxu nebo v obyčejné krabičce na jídlo – v budově máme možnost ohřátí. Vodu, ovocnou šťávu nebo čaj v průběhu dne doplňujeme.

🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳🦔🐾🌳🐿🐜🦉🍂🪵🐾🌳

Na Vás i Vaše děti se těší průvodkyně a chůvy – Lenka, Soňa, Eliška a Kristýna 🌼